K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.
Kontaktujte nás

Potřebujete poradit nebo objednat? Rádi vám pomůžeme

Fakturační údaje
SOLAR BRYKA s.r.o.
ul. 24. dubna 347, Želešice 664 43
IČO: 14201674
DIČ: CZ14201674
C 127106 vedená u Krajského soudu v Brně
Kancelář
SOLAR BRYKA s.r.o.
ul. 24. dubna 347, Želešice 664 43
Otevírací doba: 8:00–15:00
Bankovní spojení
Název banky: Raiffeisenbank
Číslo účtu: 6493675002 / 5500

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat.

Fakturační údaje
SOLAR BRYKA s.r.o.
ul. 24. dubna 347, Želešice 664 43
IČO: 14201674
DIČ: CZ14201674
Kancelář
SOLAR BRYKA s.r.o.
ul. 24. dubna 347, Želešice 664 43
Otevírací doba: 8:00–15:00
Bankovní spojení
Název banky: Raiffeisen bank
Číslo účtu: 6493675002 / 5500
solar_bryka_fotovoltaika_dobijeci_stanice_brno_2
Kontakty

Kontaktní osoby

Břetislav Kašparovský
Jednatel
Michal Jelínek
Prodejní specialista
Veronika Kašparovská
Dotační specialistka
Michal Budinský
Projektový manažer
Robin Ježek
Prodejní specialista
FAQ

Časté dotazy

Co je to fotovoltaická elektrárna?

Fotovoltaické panely využívají sluneční záření k výrobě elektrické energie. Vyrobenou elektřinu lze přímo spotřebovat, uložit do baterií nebo přebytky elektrické energie odprodat do energetické sítě. Instalujeme fotovoltaiky s výkonem od 3,6 kWp až po 50 kWp s možností napojení na baterie. Elektřina z obnovitelných zdrojů neboli „zelená“ elektřina je cenově a emisně výhodná pro nabíjení elektromobilů. Domácí fotovoltaika tak představuje krok k energetické soběstačnosti.

Co je to fotovoltaický solární panel?

Solární panely neboli termické kolektory slouží k výrobě tepelné energie za pomoci slunečních paprsků. Teplá voda ze slunečních kolektorů je vhodná k vytápění nemovitosti, k přípravě teplé užitkové vody (TUV) nebo k ohřevu bazénu. Termické kolektory představují efektivní způsob ohřevu vody za využití energie z obnovitelných zdrojů.

Co znamená jednotka výkonu Wp (Watt peak)?

Špičkový elektrický výkon panelů je udáván v jednotkách Watt peak (Wp) nebo kiloWatt peak (kWp). Jde o špičkový (peak) výkon vyrobený solárním panelem při tzv. standardním testu. Standardní test (STC) se provádí zdrojem světla při energii ozáření 1000 W/m2 a teplotě 25 °C. Panel dává špičkový elektrický výkon uvedený na štítku při osvitu, který odpovídá přímému ozáření při jasném dni bez mraků.

Jaké jsou typy fotovoltaických instalací?

Známe tzv. ostrovní systémy v místech bez elektřiny. Takový systém slouží k výrobě elektřiny do baterií pro pozdější spotřebování. Pokud fotovoltaický systém připojíme na síť, pak vyrobenou elektřinu můžeme spotřebovat a přebytky prodat do sítě. I systém připojený na síť může mít baterie pro zvýšení vlastní spotřeby, hovoříme pak o hybridním fotovoltaickém systému. Další variantou síťového systému je tzv. grid-free, kdy jsme připojeni na síť, ale vyrábíme pouze pro vlastní spotřebu. Součástí gridfree systému nejsou baterie, technicky omezujeme, aby elektřina nikdy netekla do sítě.

Co je to solární měnič, solární střídač, invertor?

Solární střídač (měnič) je zařízení, které přeměňuje stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů na střídavý proud, který pak dodává do elektrických rozvodů domu nebo do distribuční sítě. Střídač je srdce každé solární elektrárny, které řídí výrobu energie ze solárních panelů a zároveň monitoruje napětí a frekvenci v síti. Bez střídače (měniče) by nebylo možné energii ze solárních panelů využívat v rozvodech se střídavým proudem.

Kolik energie vyrobí fotovoltaický panel?

1 kWp v našich podmínkách dodá do sítě za rok cca 980 kWh elektrické energie. Tato hodnota může být vyšší až o 10 % díky vyšší nadmořské výšce nebo geografické poloze. Ideálně orientované panely na jižní Moravě mohou dosahovat hodnot nad 1000 kWh/kWp. Největší podíl energie vyrobí solární panel během letních měsíců, kdy je intenzita slunečního záření největší a dny nejdelší. Naopak nejméně energie vyrobí fotovoltaický panel během zimy, kdy jsou klimatické podmínky pro výrobu nejhorší.

Je fotovoltaika vhodná pro podmínky v ČR?

Fotovoltaika je dnes i v našich klimatických podmínkách výhodným způsobem výroby elektřiny pro domácnosti i průmysl. Do budoucna se dále bude cena panelů snižovat a jejich účinnost zvyšovat. Bude se dále zvyšovat výhodnost pořízení solárních panelů. I bez jakékoliv dotační podpory je možné v našich podmínkách díky úsporám energie dosáhnout 8 až 10letou návratnost investice do fotovoltaické elektrárny.

Jaká je životnost fotovoltaických panelů?

Výrobci udávají životnost fotovoltaických systémů delší než 30 let. Účinnost FV panelů se v průběhu jejich životnosti může snižovat, výrobci však výkonnostní zárukou garantují 90% účinnost po 12 letech a 80% účinnost panelu po 25 letech.

Potřebuji k solárnímu systému i akumulátory?

Akumulátory jsou potřeba pouze u ostrovních fotovoltaických systémů a u hybridních (grid free) systémů. Plní funkci zásobníku, kam se ukládají přebytky energie, které se využívají během noci nebo když není dostatek slunečního záření. Klasické fotovoltaické elektrárny připojené na síť akumulátory nepotřebují. Jako akumulátor je využívána distribuční síť, kam jsou dodávány nespotřebované přebytky výroby a odkud se energie odebírá během noci.

Musí se solární panely omývat nebo čistit?

Solární panely jsou odolné proti vlivům počasí a mají samočisticí schopnost – panely jsou omývány deštěm. Prach na panelech za běžných podmínek způsobuje ztrátu výkonu v jednotkách procent. Sníh z panelů sám velmi rychle sjede, protože povrch panelů je sklo. Dlouhodobé usazování nečistot v krajích panelů může být problémem u panelů instalovaných v menším sklonu než 15°.

Jsou fotovoltaické panely odolné proti kroupám?

Výrobce panelů samozřejmě počítá s tím, že bude panel celoročně vystaven vlivům počasí. Panely bez problémů přežijí běžné kroupy. Výrobci testují panely na zásahy ledovými kroupami o průměru 25 mm a rychlosti 80 km/h. Panely musí být vybaveny speciálním tvrzeným sklem. Následky extrémních projevů počasí by pak mělo řešit vhodné pojištění.

Je možné sluneční elektrárnu pojistit?

Ano, sluneční elektrárny je možné bez problémů pojistit proti živelným pohromám, vandalství, krádeži nebo ztrátám způsobeným výpadky výroby. Elektrárny na střechách budov se zpravidla zahrnují do živelní pojistky celé budovy, což je nejvýhodnější. Je možné fotovoltaickou elektrárnu pojistit i zvlášť. To se uplatňuje především tehdy, když majitel střechy a majitel solárního systému jsou dvě různé osoby.

Co vše je potřeba k fotovoltaice?

Samotné fotovoltaické panely jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Celková instalace fotovoltaiky obsahuje nosné konstrukce, elektrické rozvaděče s jističi a ochrannými prvky, měniče neboli střídače elektrického napětí a řídicí elektroniku. Systém je možné doplnit o volitelné akumulační baterie. Podstatnou část obslužné a jisticí elektroniky dodáváme v kompaktním instalačním boxu.

Jakou účinnost mají fotovoltaické panely?

Účinnost fotovoltaických panelů se pohybuje od 18 do 23 %. V našich geografických podmínkách sluneční záření dodává 1 kW energie na 1 m2. Při zohlednění průměrné 20% účinnosti může 1 m2 fotovoltaického panelu vyrobit 0,2 kW elektrické energie. Technologickým vývojem se účinnost fotovoltaických panelů mírně zvyšuje. Fyzikální limit účinnosti je však 34 % (Shockleyův–Queisserův limit). Nad tuto hranici není technologicky možné vyrobit účinnější fotovoltaické panely.

Jaký je rozdíl mezi solárními panely a fotovoltaikou?

Hlavní rozdíl spočívá v principu funkce. Fotovoltaické panely slouží k výrobě elektrické energie ze slunečního záření. K přeměně sluneční energii na elektrickou využívají fotovoltaický jev. Zatímco solární panely neboli fototermické články využívají tepelnou energii ze slunečního záření k ohřevu vody. Samotné předání tepelné energie probíhá s využitím média, zpravidla roztoku vody a glykolu, případně jiných roztoků.

Jaký solární panel je vhodný na střechu?

Na trhu existuje celá řada solárních a fotovoltaických panelů. K dostání jsou bezrámové panely, celoskleněné, průhledné, barevné či oboustranné solární panely i fotovoltaické panely integrované ve střešní krytině. Vhodné solární panely vám doporučíme podle konkrétní instalace. Při výběru vždy zohledňujeme vysokou účinnost, odolnost a také pořizovací cenu pro efektivní návratnost vaší investice. Více se dozvíte v našem článku.

Jaký je optimální sklon pro fotovoltaiku?

Optimální sklon fotovoltaických panelů se pohybuje v rozmezí od 20° do 50°. Nejvyšší efektivity při celoročním provozu dosahují panely umístěné ve sklonu 35° až 45°. Při instalaci se sklonem pod 15° přichází panely o samočisticí schopnosti – ulpívání sněhu po delší dobu, ulpívání prachu a nečistot. Se sklonem panelů souvisí také jejich orientace. Ideální je orientace na jih, kdy je produkce až o 20 % efektivnější než při orientaci na východ či na západ. Přečtěte si, jaké střechy jsou vhodné pro fotovoltaiku.

Jak dlouho vydrží baterie na fotovoltaiku?

Nejpoužívanějšími druhy baterií pro fotovoltaické elektrárny jsou lithium-iontové baterie (Li-Ion) a baterie na bázi lithium-železo-fosfát (LiFePO4, LiFeYPO4). Udávaná životnost těchto typů baterii je 5 000 cyklů. Pro představu baterie v běžné domácnosti absolvuje ročně 250 cyklů. Životnost baterií se tak pohybuje v rozmezí od 15 do 20 let. Tématu se detailněji věnujeme na blogu.

Je na fotovoltaiku nutná licence? 

Od 24. ledna 2023 vstoupila v platnost novela energetického zákona č. 19/2023 Sb. známá také jako Lex OZE 1. Novela energetického zákona umožňuje provozovat fotovoltaiku bez licence s výkonem do 50 kW. Dříve to bylo pouze do 10 kW.

Kdo má nárok na dotaci na fotovoltaiku?

V programu Nová zelená úsporám mají na dotaci nárok majitelé, stavebníci a nabyvatelé rodinných domů. Jedná se o dotace na fotovoltaické systémy (podoblast C.3), případně dotace na solární systémy na přípravu teplé vody (podoblast C.2). V případě výstavby nízkoenergetického nebo pasivního domu dotaci na fotovoltaiku upravuje podoblast B. Na dotaci mají taká nárok podnikatelé při výstavbě fotovoltaiky od 100 kWp do 1 MWp. Pro více informaci sledujte stránku novazelenausporam.cz.

Jaká je maximální dotace na fotovoltaiku?

Pro rodinné domy lze využít dotaci na fotovoltaiku v maximální výši 200 000 Kč. Celková výše dotace je na jednu žádost omezena na maximálně 50 % celkových přímých realizačních výdajů, respektive 60 % v případě využití dotačních bonusů. Bytové domy na instalaci FVE mohou získat až 500 000 Kč. Podívejte se, jaká je návratnost investice do fotovoltaiky.

Co potřebuji k dotaci na fotovoltaiku?

K vyřízení dotace na fotovoltaiku je nutný odborný posudek, který obsahuje především technickou správu, výkresovou dokumentaci a kalkulace energetických úspor. U novostaveb odborný posudek připravuje projektant nebo energetický specialista. V případě dodatečné instalace, tedy oblast C z programu Nová zelená úsporám, zpracovává posudek odborná firma, která provádí instalaci. Veškeré podklady k vyřízení dotace vám proto připravíme.

Jak vypočítat dotaci na fotovoltaiku?

U rodinných domů se dotace na FVE vypočítává na základě instalovaného výkonu a zvolené technologie. U bytových domů se navíc zohledňuje počet zapojených bytových jednotek.

Rodinné domy

40 000 Kč na fotovoltaické elektrárny s min. výkonem 2 kWp.

60 000 Kč na fotovoltaické elektrárny s min. výkonem 2 kWp s hybridním střídačem.

100 000 Kč na fotovoltaické elektrárny s min. výkonem 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla.

10 000 Kč za každý 1 kWp instalovaného výkonu nad 2 kWp.

10 000 Kč za každou 1 kWh elektrického akumulačního systému s bateriemi na bázi lithia.

Bytové domy

15 000 Kč za 1 kWh instalovaného výkonu.

10 000 Kč za 1 kWh elektrického akumulačního systému.

5 000 Kč za připojenou bytovou jednotku.

Jak dlouho trvá schválení dotace na FVE?

Posouzení, schválení a vyplacení dotace má na starost Státní fond životního prostředí ČR. Podat žádost o dotaci je možné před realizací, v průběhu realizace i po skončení realizace. Schvalovací proces, který se zaměřuje na kontrolu a splnění specifických požadavků, trvá přibližně 6 týdnů. Po posouzení žádosti získáte informaci o schválení dotace, případně výzvu k doplnění informací. Více informací se dozvíte na našem blogu.

Jak velkou baterii k fotovoltaice?

Velikost baterie se odvíjí od mnoha faktorů. Zohledňuje se velikosti FVE, nároky na spotřebu elektřiny, provozní systém – ostrovní nebo hybridní systém a další parametry. Nejdůležitějším parametrem je energetická spotřeba domácnosti. V rámci hybridního systému (připojení nemovitosti na distribuční síť) platí velmi obecné a zjednodušené pravidlo: Na každý instalovaný 1 kWp je vhodné bateriové úložiště o kapacitě 2 až 3 kWh. Při návrhu FVE vám bateriové úložiště vždy optimalizujeme na míru.

Kdy dostanu dotaci na fotovoltaiku?

Výplata dotace probíhá po 6 až 8 týdnech po dokončení realizace. Během této doby Státní fond životního prostředí ČR, který má správu dotací na starost, prověří dodané podklady o dokončené instalaci. Peníze obdržíte na bankovní účet.

Jak dlouho trvá dobití baterie elektromobilu?

Doba dobíjení elektromobilu se odvíjí od kapacity baterie a typu, její aktuální kondici a míře nabití, dále také na výkonu integrované palubní dobíječky elektromobilů (v případě AC dobíjení) a současně na výkonu dobíjecí stanice. Obecně platí, že z klasické zásuvky na 230 V dobijete elektromobil v řádech vyšších jednotek, tedy 6–12 hodin, ideálně přes noc nebo přes den, např. na firemním parkovišti. Z domácí nabíječky, tzv. wallboxu, dobijete elektromobil za 2–6 hodin.

V čem se liší dobíjení skrze nabíječku (wallbox) od dobíjení z klasické zásuvky?

Hlavním rozdílem mezi dobíjením z wallboxu a klasické zásuvky je rychlost a bezpečnost dobíjení. Klasická zásuvka není určena k dlouhodobému plnému zatížení, což je přesně požadavek v rámci dobíjení elektromobilů. Jejím využitím tedy může dojít k přetížení daného rozvodu a jeho poškození. Wallbox je přizpůsoben k přenosu vyšších nabíjecích proudů a díky tomu baterii rychleji dobije. Navíc wallbox s elektromobilem komunikuje, tedy se přizpůsobuje požadavkům a možnostem elektromobilu – nehrozí poškození.

Můžu dobíjet baterii, i když ještě není úplně vybitá?

Ano, li-iontovou baterii v elektromobilu je možné dobíjet naprosto kdykoliv. Elektromobily disponují tzv. systémem managementu baterií, který si řídí proces "správného" nabití.

Jaká existují řešení pro solární ohřev vody?

Rozlišujeme dva základní druhy solárního ohřevu vodu – Solární termický ohřev a fotovoltaický ohřev vody. Solární termický ohřev tvoří solární kolektory s nemrznoucím médiem. Teplo ze solárních kolektorů je ve výměníku předáno teplé užitkové vodě. Naproti tomu fotovoltaický ohřev, který v Solar Bryka instalujeme, je založen na principu fotovoltaické výroby elektřiny. Vyrobená elektřina slouží k napájení elektrického bojleru, případně k napájení tepelného čerpadla.

Mohu na solární ohřev vody využít dotace?

Na realizace solárního ohřevu vody lze využít dva programy dotace – Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám Light. Standardní program Nová zelená úsporám poskytuje na fotovoltaický ohřev teplé vody až 45 000 Kč. Pro starobní a invalidní důchodce a pro osoby pobírající příspěvek na bydlení je určen program Nová zelená úsporám Light, ve které na fotovoltaický ohřev vody získáte 90 000 Kč.

Kdo může získat dotaci Nová zelená úsporám Light?

Dotace z programu Nová zelená úsporám Light jsou určené pro starobní důchodce, invalidní důchodce ve 3. stupni invalidity a pro osoby, které mezi 12. zářím 2022 a datem podání žádosti pobíraly příspěvek na bydlení. Žadatel musí být vlastníkem, nebo spoluvlastníkem nemovitosti.

Co se děje s FVE, když je voda ohřátá?

Jakmile je voda v bojleru ohřátá na požadovanou teplotu termostat vypne nahřívání. S tím je odstavená také fotovoltaika. Na systém fotovoltaického ohřevu vody lze napojit například baterii, která bude akumulovat přebytky elektrické energie.

Lze fotovoltaický ohřev vody využít pro vytápění bazénu

Primárně je námi dodávaný systém určený pro ohřev teplé užitkové vody prostřednictvím bojleru. Vytápění bazénu fotovoltaikou je možné. K ohřevu vody v bazénu se využívá speciální topná spirála. Ohřevem vody v bazénu významně prodloužíte koupací sezónu.

Kontaktní formulář

Napište nám zprávu
přes kontaktní formulář

Vyplňte formulář a získejte cenovou nabídku zdarma přesně pro vaši nemovitost

Děkujeme vám za vyplnění. Formulář byl v pořádku odeslán. ✅
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.

Brno-střed • Brno-sever • Brno-město Brno-jih • DolníKounice • Ivančice (Alexovice• Budkovice • Hrubšice • Letkovice • Němčice • Řeznovice) • Kuřim • Modřice • Oslavany (Padochov)• Pohořelice (NováVes • Smolín) • Rajhrad • Rosice • Šlapanice (Bedřichovice)• Tišnov (Hajánky• Hájek • Jamné • Pejškov) • Újezdu Brna • VeverskáBítýška • Zbýšov •Žďárec (Ostrov • Víckov) • Židlochovice• Hrušovanynad Jevišovkou • Jevišovice • Mikulovice • Miroslav (Kašenec)• Moravský Krumlov (Polánka• Rakšice • Rokytná) • Vranov nad Dyjí • Vranovská Ves • Vysočany • Znojmo • Břeclav (Charvátská NováVes • Poštorná) • Hustopeče • Klobouky u Brna (Bohumilice)• Lanžhot •Lednice (Nejdek) • Mikulov •PodivínValtice (Úvaly) • Velké Bílovice • Velké Pavlovice • Bzenec • Dubňany • Hodonín • Kyjov (Bohuslavice •Boršov • Nětčice) • Strážnice • Veselí nad Moravou (Milokošť• Zarazice) • Vracov • Ždánice • Bučovice (Černčín •Kloboučky • Marefy • Vícemilice) • Ivanovicena Hané (Chvalkovice na Hané) • Rousínov (Čechyně •Královopolské Vážany • Kroužek • Rousínovec • Slavíkovice • Vítovice) • Slavkov u Brna • Vyškov (Brňany • Dědice •Hamiltony • Křečkovice • Lhota • Nosálovice • Nouzka) • Adamov • Blansko (Češkovice •Dolní Lhota • Horní Lhota • Hořice • Klepačov • Lažánky • Obůrka • Olešná •Skalní mlýn • Těchov • Žižlavice) • Kunštát (Hlubokéu Kunštátu • Rudka • Sychotín • Touboř • Újezd) • Letovice (Babolky • DolníSmržov • Chlum • Jasinov • Kladoruby • Klevetov • Kněževísko • Kochov • Lhota •Meziříčko • Novičí • Podolí • Slatinka • Třebětín • Zábludov • Zboněk) • Olešnice • Rájec-Jestřebí (Holešín •Jestřebí • Karolín • Rájec) • Ráječko • Roubanina • Rozseč nad Kunštátem •Rozsíčka • Rudice • Sebranice • Senetářov • Skalice nad Svitavou • Skrchov •Sloup • Spešov • Stvolová (Skřib • Vlkov) • Velké Opatovice (Bezděčí• Brťov u Velkých Opatovic • Korbelova Lhota • Svárov • Velká Roudka)

• Litovel (Březové •Chudobín • Myslechovice • Nasobůrky • Nová Ves • Rozvadovice • Savín • TřiDvory • Unčovice • Víska) • MoravskýBeroun (Čabová • Nové Valteřice • Ondrášov • Sedm Dvorů)• Olomouc (Bělidla• Černovír • Droždín • Hejčín • Hodolany • Holice • Chomoutov • Chválkovice •Klášterní Hradisko • Lazce • Lošov • Nedvězí • Nemilany • Neředín • Nová Ulice• Nové Sady • Nový Svět • Olomouc • Pavlovičky • Povel • Radíkov • Řepčín •Slavonín • Svatý Kopeček • Topolany • Týneček) • Šternberk • Velká Bystřice • Konice (Čunín • Křemenec• Ladín • Nová Dědina • Runářov) • Kostelecna Hané • Němčicenad Hanou • Plumlov • Prostějov (Čechovice •Čechůvky • Domamyslice • Krasice • Prostějov • Vrahovice • Žešov) • Kojetín (Kojetín I-Město• Kojetín II-Popůvky • Kojetín III-Kovalovice) • Lipník nad Bečvou • Potštát (Boškov • Kovářov• Kyžlířov • Lipná) • Přerov (PřerovI-Město • Přerov II-Předmostí • Přerov III-Lověšice • Přerov IV-Kozlovice •Přerov V-Dluhonice • Přerov VI-Újezdec • Přerov VII-Čekyně • PřerovVIII-Henčlov • Přerov IX-Lýsky • Přerov X-Popovice • Přerov XI-Vinary • PřerovXII-Žeravice • Přerov XIII-Penčice) • Tovačov (Tovačov I-Město • Tovačov II-Annín)• Hanušovice (Hynčicenad Moravou • Potůčník • Vysoké Žibřidovice • Žleb) • • Loštice (Žádlovice)• Mohelnice (Křemačov• Květín • Libivá • Podolí • Řepová • Studená Loučka • Újezd) • Staré Město (Chrastice •Kunčice • Nová Seninka • Stříbrnice) • Štíty (Březná • Crhov • Heroltice) • Šumperk • Úsov (Bezděkov u Úsova) • Zábřeh (Dolní Bušínov •Hněvkov • Pivonín • Václavov) • Javorník (BílýPotok • Horní Hoštice • Travná • Zálesí) • Jeseník (Bukovice • Dětřichov) • Vidnava • Zlaté Hory • Žulová (Tomíkovice)

• Klimkovice • Ostrava (Antošovice •Bartovice • Bělský Les • Dubina • Heřmanice • Hošťálkovice • Hrabová • Hrabůvka• Hrušov • Hulváky • Koblov • Krásné Pole • Kunčičky • Kunčice • Lhotka •Mariánské Hory • Martinov • Michálkovice • Moravská Ostrava • Muglinov • NováBělá • Nová Ves • Petřkovice • Plesná • Polanka nad Odrou • Poruba • Proskovice• Přívoz • Pustkovec • Radvanice • Slezská Ostrava • Stará Bělá • Svinov •Třebovice • Vítkovice • Výškovice • Zábřeh) • Šenov • Vratimov (Horní Datyně) •Andělská Hora (PustáRudná) • Bruntál (Karlovec)• Břidličná (Albrechticeu Rýmařova • Vajglov) • HorníBenešov (Luhy) • Janov • Krnov • Město Albrechtice • Rýmařov • Vrbno pod Pradědem (BílýPotok • Mnichov • Vidly • Železná) • Brušperk • Frýdek-Místek (Frýdek •Chlebovice • Lískovec • Lysůvky • Místek • Skalice • Zelinkovice) • Frýdlant nad Ostravicí (Frýdlant• Lubno • Nová Ves) • Paskov (Oprechtice)• Třinec (DolníLíštná • Guty • Horní Líštná • Kanada • Karpentná • Kojkovice • Konská •Lyžbice • Nebory • Oldřichovice • Osůvky • Staré Město • Tyra) • Bohumín (Nový Bohumín •Pudlov • Skřečoň • Starý Bohumín • Šunychl • Vrbice • Záblatí) • Český Těšín • Havířov (Bludovice •Dolní Datyně • Dolní Suchá • Město • Podlesí • Prostřední Suchá • Šumbark •Životice) • Karviná (Doly• Fryštát • Hranice • Lázně Darkov • Louky • Mizerov • Nové Město • Ráj • StaréMěsto) • Orlová (Lazy• Lutyně • Město • Poruba) • Petřvald • Rychvald • Bílovec (Bravinné •Lhotka • Lubojaty • Ohrada • Stará Ves • Výškovice) • Frenštát pod Radhoštěm • Fulnek • Kopřivnice • Nový Jičín • Odry (Dobešov • Kamenka •Klokočůvek • Loučky • Pohoř • Tošovice • Veselí • Vítovka) • Příbor (Hájov • Prchalov)• Studénka (Butovice• Nová Horka) • Štramberk • Budišov nad Budišovkou (Guntramovice• Podlesí • Staré Oldřůvky) • DolníBenešov (Zábřeh) • Hlučín (Bobrovníky • Darkovičky) • Hradec nad Moravicí • Kravaře (Dvořisko •Kouty) • Opava (Jaktař• Kateřinky • Komárov • Komárovské Chaloupky • Kylešovice • Malé Hoštice •Město • Milostovice • Podvihov • Předměstí • Pusté Jakartice • Suché Lazce •Vávrovice • Vlaštovičky • Zlatníky) • Vítkov 

• Bystřice nad Pernštejnem • Golčův Jeníkov • Havlíčkův Brod • Hrotovice • Humpolec • Chotěboř • Jaroměřice nad Rokytnou • Jemnice • Jihlava • Kamenice nad Lipou • Ledeč nad Sázavou • Moravské Budějovice • Náměšť nad Oslavou • Nové Město na Moravě • Pacov • Pelhřimov • Počátky • Polná • Přibyslav • Světlá nad Sázavou •  Telč • Třebíč • Třešť • Velká Bíteš • Velké Meziříčí • Žďár nad Sázavou

© Všechna práva vyhrazena | SOLAR BRYKA s.r.o. | Brno

Spolehlivá firma
2024